Aktualności

KONKURS Aktywne wakacje 2014

Od zawsze zachęcamy Was do zdrowego i aktywnego trybu życia. Wakacje sprzyjają ruchowi, dlatego ogłaszamy konkurs na najlepszą fotografię na temat wakacyjnej aktywności sportowej.
Dodano: 2014-08-20 10:17:27
Więcej

Sprawdź,
czy jesteś na celowniku!

Zrób test
anty-HCV!

Dowiedz się, gdzie wykonać bezpłatne badanie anty- HCV

Punkty bezpłatnych badań

Test Ryzyka Zakażeń HCV

Wypełnij test i sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka.

Zobacz więcej
Spot WZW C
Zapytaj Eksperta
Zapytaj eksperta
Podstawową metodą rozpoznania zakażenia HCV jest wykrycie przeciwciał anty-HCV, które są odpowiedzią organizmu na obecność wirusa. Jest to metoda wstępna, gdyż nie przesądza o czynnym zakażeniu (przeciwciała mogą być jego pozostałością). Stosuje się tu powszechnie tak zwane testy anty-HCV, które można wykonać w większości laboratoriów analitycznych.
Jeśli masz pytania, zadaj je!
Zapytaj eksperta
Cichy Zabójca
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Polsce wirusem HCV jest zakażonych ponad 700 000 osób, przy czym dotychczas zdiagnozowanych zostało ok. 20 000. Oznacza to, że ok. 95 proc. nosicieli nie jest tego świadomych i może przekazywać wirusa innym. Wirus zapalenia...
Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące WZW typu C Dowiedz się więcej
Koalicjanci / partnerzy kampanii
Organizatorem kampanii jest firma Roche Polska, która we współpracy z Fundacją "Gwiazda Nadziei", Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Zakażonym Wirusami Hepatotropowymi "Hepa-Help", Polskimi Amazonkami Ruchem Społecznym oraz Fundacją Edukacji Społecznej od lat prowadzi działania edukacyjne mające na celu m.in. wzrost świadomości społecznej nt. wirusowego zapalenia wątroby typu C, sytuacji, w których może dojść do zakażenia, a także poprawę diagnostyki zakażeń wirusem HCV w Polsce. Patronat merytoryczny nad kampanią objęła Polska Grupa Ekspertów HCV.